Bioderko z nagrodą w konkursie

26.11.2021   Autor: Mateusz Manthai
225---75
Chodzieskie Stowarzyszenia Bioderko wygrało konkurs “Wielkopolska Otwarta dla Osób z Niepełnosprawnościami” organizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu. 

- W tym roku tematem konkursu była kobieta niepełnosprawna, czyli sytuacja kobiet, ich prawa, czy dyskryminacja. Tydzień czasu nosiłam się z tym tematem, jak to ugryźć. Nie wiedziałam jak do tego podejść. Nie chciałam pisać o sobie. Przyszedł mi do głowy pomysł, żeby pokazać sytuację kobiet starszych z niepełnosprawnościami, które opiekują się swoimi współmałżonkami, również z niepełnosprawnościami - mówi Honorata Pilarczyk, prezes Stowarzyszenia Bioderko. 
Inspiracją dla pani Honoraty było spotkanie z jedną z podopiecznych Chodzieskiego Centrum Usług Społecznych. Kobieta opowiedziała o swoim życiu i opiece nad schorowanym mężem. Na podstawie zebranych informacji, powstała pisemna praca konkursowa. Kameralna gala wręczenia nagród odbyła się w Poznaniu. 

Stowarzyszenie Osób po Endoprotezoplastyce Biodra Bioderko otrzymało 20 tysięcy złotych. 3 miejsce w konkursie zajęła inna chodzieska organizacja – Stowarzyszenie “Na Górze”. Nagrodą było 10 tysięcy złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group