Miliony dla naszych gmin... za szczepienia

17.11.2021   Autor: Jakub Sierakowski
361---54
Szczepienia to nie tylko szansa na uratowanie zdrowia, ale także szansa na... pieniądze. Pokazuje to właśnie rozstrzygnięty konkurs #RosnącaOdporność. Gminy z największym przyrostem zaszczepionych mieszkańców, otrzymają nagrody pieniężne. W naszym regionie najlepszy wynik osiągnęła Tarnówka w powiecie złotowskim. 

- Jestem mocno zaskoczony, chociaż wiedziałem, że był taki konkurs i podjęliśmy szereg działań, żeby tę frekwencją na terenie naszej gminy poprawić. Gdy zobaczyliśmy wyniki, było wielkie zaskoczenie, że jesteśmy pierwsi w powiecie i że nagroda w takiej wysokości może do nas trafić - mówi Jacek Mościcki, wójt Tarnówki.  
Zgodnie z zasadami konkursu, w zależności od wielkości powiatu, nagradzano maksymalnie trzy gminy (nagrody to odpowiednio milion, 500 tysięcy złotych i 250 tysięcy) z największym przyrostem zaszczepionych osób w okresie od 1 sierpnia do 31 października. 

W Tarnówce to niemal 13 proc., co stanowi jeden z najlepszych wyników w kraju. Władze gminy okrągły milion chcą przeznaczyć na budowę przedszkola ze żłobkiem.

Oprócz Tarnówki, milion złotych otrzymały: Kaczory, Tuczno, Budzyń i Połajewo. A 500 tysięcy m.in. Wałcz, Jastrowie i Wysoka.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group