Pożar domu jednorodzinnego. Mieszkankę udało się uratować

20.10.2021   Autor: Redakcja
207---57

Pożar domu jednorodzinnego w Ciszkowie, niedaleko Czarnkowa. Mieszkankę budynku, 84-letnią kobietę, w porę ewakuowali pracujący w pobliżu drogowcy remontujący jezdnię. 

We wtorek rano czarnkowscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego. Na miejscu pojawiły się jednostki z Czarnkowa, Krucza i Lubasza. 
 

- W momencie dojazdu na miejsce zdarzenia strażacy zastali całkowicie zadymiony parterowy budynek mieszkalny. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej mieszkance budynku, a następnie ugaszeniu pożaru. Przybyli na miejsce zdarzenia pracownicy pogotowia ratunkowego zdecydowali o konieczności hospitalizacji poszkodowanej kobiety, którą przewieziono następnie do Szpitala Powiatowego w Czarnkowie - relacjonuje asp. sztab. Jan Banachowicz z PSP w Czarnkowie. 

Po ugaszeniu ognia strażacy rozebrali nadpalone elementy konstrukcyjne i usunęli inne pozostałości po pożarze. W działaniach trwających ponad 3 godziny brało udział 15 strażaków.

Na portalu pomagam.pl  ruszyła zbiórka na pomoc pogorzelcom.

- Zwracam się do Was z gorącą prośbą  o pomoc dla Rodziny Senger z miejscowości Ciszkowo (gmina Czarnków ). W dniu 19.10.2021r. w godzinach rannych wybuchł pożar w domu jednorodzinnym należący do mamy z dwójką dzieci i babci, wymagany jest remont całego domu - napisano na stronie. 


opr.: asp.sztab. Jan Banachowicz
fot.: JRG Czarnków

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group