Uwaga na fałszywe SMS-y o kwarantannie

24.09.2021   Autor: Redakcja
446---269
Ostrzegamy przed fałszywymi SMS-ami, które informują o kwarantannie. Ich celem jest uzyskanie dostępu do naszych haseł i kradzież pieniędzy. Instytucje dbające o cyberbezpieczeństwo alarmują o masowej akcji rozsyłania takich wiadomości. Bardzo wielu użytkowników telefonów komórkowych może paść ofiarą oszustów. Zgłaszają się do nas również czytelnicy asta24.pl, którzy dostali takie wiadomości. 

Wiele osób dostaje wiadomości SMS o treści: Zostałeś skierowany do odbycia 10-dniowej kwarantanny z powodu zakażenia w Twoim najbliższym otoczeniu. Więcej informacji na stronie... i tu podany jest link. Kliknięcie linka przenosi nas na fałszywą stronę pod pozorem zaktualizowania oprogramowania Flach Player telefonu. W rzeczywistości instaluje się fałszywe oprogramowanie, które umożliwi monitorowanie wszystkich ruchów w telefonie, w tym także logowań np. do bankowości elektronicznej. Oszuści poznają w ten sposób nasze loginy i hasła - wszystko, co wpisujemy na swoim telefonie.
Takich SMS-ów w całym kraju rozesłano kilkaset tysięcy. Przed fałszywymi wiadomościami ostrzega w swoich komunikatach SANEPID. Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny ostrzega przed fałszywymi SMS-ami od nadawcy Kwarantanna. Jest to próba wyłudzenia danych osobowych. Prosimy nie otwierać linku wskazanego w wiadomości. Inspekcja sanitarna nigdy nie wysyłała, ani nie wysyła wiadomości z przekierowaniem do stron. Podobny apel pojawił się na stronie pilskiej inspekcji sanitarnej. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group