Pilska policja w jednym z mieszkań znalazła pół kilograma amfetaminy

20.08.2021   Autor: Redakcja
---963

Pilscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który posiadał ponad pół kilograma amfetaminy oraz specjalistyczną substancję, która może być wykorzystywana do produkcji narkotyków. Dodatkowo mundurowi zatrzymali jeszcze mężczyznę ukrywającego się przed odbyciem kary więzienia. 
 

-Pod koniec ubiegłego tygodnia funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego pilskiej jednostki ustalili, że 29-letni mężczyzna może przechowywać w swoim domu narkotyki. W trakcie realizacji przeszukania mieszkania obecny w nim był jego 37-letni znajomy, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za wcześniej popełnione przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu białogardzkiego, który trafił do aresztu, aby odbyć karę 2 lat pozbawienia wolności - powiedział oficer prasowy pilskiej policji st. sierż. Wojciech Zeszot
 

Policjanci znaleźli ukryte w plecaku dwa plastikowe pudełka z amfetaminą o wadze ponad 450 gramów oraz pojemnik o pojemności 5 litrów, który był wypełniony specjalistyczną cieczą służąca do produkcji narkotyków. Ponadto policjanci zabezpieczyli dwa elementy układu wydechowego, które mogą pochodzić z wcześniejszej kradzieży.
 

Ustalenia kryminalnych pozwoliły wskazać miejsce, gdzie aktualnie ukrywał się 29-letni pilanin. Kilkadziesiąt minut później mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne 110 gramów amfetaminy, które należały do 29-latka. Prowadzone postępowanie wyjaśniło również, że ten sam mężczyzna jest sprawcą kradzieży perfum w jednej z pilskich drogerii.
 

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna odpowie za wcześniejsze kradzieże mienia. Został objęty dozorem policyjnym. 

źródło i fot.: KPP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group