Klub Siatkarski Piła kompletuje skład i zagra w turnieju

20.08.2021   Autor: Redakcja
429---389
KS Piła kompletuje skład drużyny na nadchodzący inauguracyjny sezon III ligi siatkówki kobiet. Najbardziej przyciągają uwagę trener Błażej Kubiak i przyjmująca Oliwia Urban. Pierwsza okazja aby zobaczyć zespół w akcji, to memoriał Radosława Ciemięgi, zmarłego byłego prezesa PTPS Piła. Do Piły przyjadą ekstraklasowe zespoły Legionovii Legionowo, Pałacu Bydgoszcz i Jokera Świecie. 

Nowo powstały na mapie pilskiego sportu klub siatkarski rozpoczął kompletowanie składu zespołu. Jako pierwszego zaprezentowano trenera. Jest nim Błażej Kubiak, brat dobrze znanego siatkarza, reprezentanta Polski Michała Kubiaka. Następnie przyszła prawdziwa transferowa bomba. W Pile zagra przyjmująca Oliwia Urban, była siatkarka PTPS Piła, Grot Budowlani Łódź i Jokera Świecie. Do tej pory klub ogłosił jeszcze pozyskanie przyjmującej Katarzyny Lewandowskiej, przyjmującej Julii Rajewskiej i libero Patrycji Płotki. Na ogłoszenie pozostałych nazwisk musimy jeszcze poczekać. Nieoficjalnie szykowana jest jeszcze jedna transferowa niespodzianka. -Skład Klubu Siatkarskiego Piła jest skompletowany w 90 procentach. Czekamy na transfer jeszcze tylko jednej zawodniczki, która zdecydowanie wprowadzi dużo jakości do naszego zespołu. Te nazwisko poznają kibica na samym końcu - powiedział prezes Klubu Siatkarskiego KS Piła Michał Lach -Naszym celem w sezonie 2021/2022 jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Zbudowaliśmy drużynę, która jest połączeniem doświadczenia i młodości. Mamy kilka zawodniczek z ligową przeszłością, ale też nasze wychowanki. Mamy nadzieję, że to zaowocuje dobrą grą naszego zespołu i awansem do 2. ligi - dodaje
Pierwszą okazją dla kibiców aby zobaczyć siatkarki nowego klubu na parkiecie jest organizowany przez klub turniej, który odbędzie się w Pile w dniach 27-29 sierpnia.  -Turniej Piłki Siatkowej to Memoriał zmarłego Radosława Ciemięgi. Do Piły przyjadą trzy zespoły z ekstraklasy: Legionovia Legionowo, Pałac Bydgoszcz oraz Joker Świecie. Dla naszej drużyny będzie to dobry sprawdzian w przygotowaniach do sezonu ligowego, który jak wiemy rozpocznie się w ostatni tydzień września. Założeniem jest pokazanie się pilskiej publiczności z jak najlepszej strony. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego jak klasowe zespoły zawitają do Piły, dlatego wynik poszczególnych meczów nie będzie odgrywał pierwszoplanowej roli - tłumaczy Michał Lach. 

Już w pierwszym meczu pilskie siatkarki zmierzą się z Jokerem Świecie. Początek rywalizacji w piątek 27 sierpnia o godz. 16.00. Dzień później pojedynek z Legionovią Legionowo, a na zakończenie z Pałacem Bydgoszcz. 

fot. KS Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group