Reaktywacja sportu w Pile? Powstają kolejne drużyny

19.08.2021   Autor: Michał Kępiński
---

Reaktywacja sportu zawodowego w Pile. Po 10 latach przerwy do miasta nad Gwdą powraca męska siatkówka seniorska na poziomie centralnym. Na sportowej mapie Piły pojawił się również nowy klub piłkarski.  


Jeszcze kilka lat temu Joker Piła zdobywał seryjnie medale Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, a drużyna seniorów przez jeden sezon występowała w najwyższej klasie rozgrywkowej. Potem na 10 lat zniknęła ze sportowej mapy Piły. Dziś wstaje z kolan i przystępuje do rozgrywek już w II lidze. Zaczyna więc z wysokiego c. -Będziemy w swoim składzie mieli byłych reprezentantów Polski, którzy mają na koncie Mistrzostwo Europy, Wicemistrzostwo Świata, mamy wielu I-ligowych zawodników ogranych na tym poziomie rozgrywkowym, jest wychowanek pilskiego Jokera, który też liznął Plus Ligi, więc ta drużyna będzie naprawdę bardzo silna - mówi Jacek Wysocki z KPS Stalpro Joker Powiat Pilski. 

Stąd i ambitne plany zespołu. Drużyna już w pierwszym sezonie chce awansować do wyższej klasy rozgrywkowej. Według nieoficjalnych informacji trenerem Jokera ma być były reprezentant Polski – Daniel Pliński, a w składzie znajdzie się między innymi Marcin Wika. Nie udałoby się do Piły ściągnąć tak głośnych nazwisk, gdyby nie wsparcie prywatnego sponsora, ale także pomocy ze strony powiatu pilskiego. -Postrzegamy swoją rolę jako samorządowców, przede wszystkim w roli partnera, po to mamy obiekty sportowe, żeby je udostępniać, oczywiście na korzystnych warunkach, korzystnych dla obu stron. Nasze wsparcie jako powiatu pilskiego będzie również finansowe, nie chciałbym w tym momencie mówić o kwotach, nie będą to jakieś wielkie kwoty, ale kwoty na pewno zauważalne w budżetach tych klubów - deklaruje starosta pilski Eligiusz Komarowski

W Pile odradza się również piłka nożna. Pięć lat temu powstał Klub Piłkarski Piła, walczący dziś w Lidze Okręgowej seniorów i w Lidze Wojewódzkiej juniorów. Z kolei w tym roku grę w B-klasie zaczyna Międzypokoleniowy Klub Piłkarski Powiat Pilski. -Stawiamy przede wszystkim na rozwój młodzieży teraz, mamy kliku młodych chłopaków grających bardzo dobrze w piłkę, ale również tych, którzy grali w starym MKP. Tak się właśnie narodził pomysł i chcemy spróbować - tłumaczy prezes MKP Powiat Pilski Mariusz Cichy. Drużyna zadebiutowała już w Pucharze Polskim na szczeblu okręgowym. Pokonała Iskrę II Szydłowo 7:0. MKP ligowe zmagania rozpocznie 28 sierpnia. Na własnym boisku podejmie Koronę Brzeźnica.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group