Protesty w obronie wolnych mediów. Także w Pile

10.08.2021   Autor: Redakcja
751---614
Protest w obronie TVN dziś także w Pile. O godz. 18.00 na placu Konstytucji 3 Maja rozpocznie się akcja pod hasłem: Wolne media. Wolni Ludzie. Wolna Polska.

W środę w Sejmie posłowie mają się zająć tzw. Lex TVN. To projekt zmian w ustawie o radiofonii i telewizji. Prawo i Sprawiedliwość chce ograniczyć koncesje dla mediów z zagranicznym kapitałem, tak aby spółki z siedzibą w Polsce nie mogły być kontrolowane przez podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. To wzbudziło po raz kolejny obawy o wolność mediów w Polsce. 

Organizatorami protestów są m.in. Komitet Obrony Demokracji, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, a także Ogólnopolski Strajk Kobiet.

- My, obywatele o rozmaitych poglądach i profesjach, wierni swoim różnym przekonaniom i wyznaniom, pochodzący z wielu środowisk społecznych i zawodowych, z polskich miast, miasteczek i wsi, świadomi, że jedną z najważniejszych podstaw demokratycznego państwa jest istnienie wolnych i niezależnych mediów, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP, który głosi, że każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji, w trosce o przyszłość naszej Ojczyzny – stajemy razem – by wyrazić naszą niezgodę i nasz sprzeciw wobec wszelkich działań mających ograniczyć wolność słowa i wolność mediów w Polsce - piszą organizatorzy protestów. 
Relacja live z protestu o godz. 18.00 dostępna będzie na Facebooku: asta24 oraz TV ASTA, a więcej na ten temat w środowych Informacjach o godz. 18.00 oraz podczas Otwartej Anteny, której gośćmi będą organizatorzy pilskiego protestu. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group