3 tony śmieci w zaledwie 2 godziny

02.08.2021   Autor: Redakcja
566---38
Blisko 3 tony odpadów zebrano podczas czwartej w tym roku akcji „Wspólnie posprzątajmy Piłę”. Akcję zainicjował Klub Dobrego Klimatu, a przyłączyli się do niej mieszkańcy Piły, którym zależy na przyrodzie. 

Społecznicy z KDK zaprosili pilan do sprzątania lasku komunalnego przy ul. Mickiewicza. Oprócz okolicznych mieszkańców na zaproszenie odpowiedzieli - już tradycyjnie - podopieczni Pilskiego Centrum Pomocy Bliźniemu Monar-Markot, Ruchu Polska 2050 w Pile i pracownicy Altvatera z rodzinami.

- Bardzo przykry widok stanowił zaniedbany i zaśmiecony dawny cmentarz, a raczej jego pozostałości. Wyciągnęliśmy stamtąd kilkadziesiąt kilogramów materiałów budowlanych, fragmentów odzieży i butelek - mówi Krzysztof Rauhut, właściciel Studia K2, członek KDK, który w akcji uczestniczył z całą rodziną. 
- Mamy ogromną nadzieję, że z lasem przy ul. Mickiewicza będzie tak, jak z pozostałymi miejscami, które uprzątnęliśmy i które teraz mimo upływu czasu nadal wyglądają dobrze. Dziękujemy wszystkim za przybycie i poświęcenie swojego wolnego czasu na rzecz Piły i środowiska naturalnego - dodaje dyrektor generalny Altvater Piła Tomasz Bielański.

Odbiorem i zagospodarowaniem odpadów zebranych w trzech kontenerach zajął się Altvater Piła. Spółka wyposażyła też społeczników w worki na odpady, rękawiczki, chwytaki do śmieci, łopaty i grabie.

Kolejna akcja sprzątania Piły zaplanowana jest na 28 sierpnia na pilskim Podlasiu.

fot. i opr. Zuzanna Błaszczyk-Koniecko, specjalista ds. Komunikacji i Wizerunku w Altvater Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group