15 godzin 106 strażaków walczyło o uratowanie zakładu

02.08.2021   Autor: Redakcja
801---17
Wracamy do pożaru w zakładzie produkującym biomasę pod Chodzieżą. Ogień pojawił się w miniony piątek, a dziś strażacy nadesłali raport z akcji. W gaszeniu ognia brało udział 106 strażaków. Akcja ratunkowa trwała 15 godzin. 

Strażacy z Chodzieży otrzymali zgłoszenie o pożarze balotów słomy pod wiatą magazynową na terenie zakładu produkującego biomasę w Ciszewie. W piątek silnie wiało, więc ogień szybko się rozprzestrzeniał. Informowaliśmy o tym pożarze TUTAJ. Gdy strażacy dotarli na miejsce paliła się już hala produkcyjno-magazynowa, w tym maszyny do produkcji biomasy.

- Występowało bardzo duże zadymienie na terenie całego zakładu. Pożar próbowali ugasić pracownicy zakładu korzystając z hydrantów wewnętrznych. Nikt z pracowników nie został poszkodowany – wszyscy ewakuowali się przed przyjazdem straży pożarnej - relacjonuje mł. bryg. Leszek Naranowicz, zastępca komendanta Powiatowego Straży Pożarnej w Chodzieży. 
Na miejscu pracowali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP z Chodzieży, OSP KSRG Milcz, OSP KSRG Szamocin, OSP KSRG Margonin, OSP KSRG Budzyń i OSP Lipia Góra. Następnie wezwano posiłki z KW PSP Poznań, z JRG PSP Trzcianka, z JRG PSP Wągrowiec, OSP KSRG Gościejewo, OSP KSRG Brzostowo, pluton wsparcia z KP PSP Piła (z JRG 1 Piła, OSP KSRG Kaczory, OSP KRSG Kruszewo), pluton wsparcia z KP PSP Oborniki (z JRG Oborniki, OSP KSRG Rogoźno, OSP KSRG Gościejewo, OSP KSRG Kiszewo).

Strażacy przy wykorzystaniu wody i piany uratowali magazyny z pelletem oraz budynek biurowy. Po ugaszeniu pożaru ratownicy przystąpili do rozgarniania słomy i dogaszania ognia.

- W trzecim rzucie zadysponowano OSP Podstolice oraz OSP Chodzież celem podmienienia strażaków. Działania utrudniał silny i bardzo porywisty wiatr - dodaje strażak.

W działaniach trwających blisko 15 godzin brało udział 31 zastępów straży pożarnej w sile 106 strażaków, policja, Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz pogotowie energetyczne.

fot. mł. bryg. Leszek Naranowicz - PSP Chodzież oraz Chodzieskie Służby Alarmowo

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group