Ulga podatkowa za czystą energię?

31.07.2021   Autor: Michał Kępiński
1269---215
Polska 2050 zgłasza w Urzędzie Miasta Piły obywatelską inicjatywę uchwałodawczą. Chce by miasto zachęcało mieszkańców do przechodzenia na odnawialne źródła energii i brania w swoje ręce procesu transformacji energetycznej.  

Piła ma dawać przykład innym. Tak podczas konferencji prasowej mówiła posłanka Polski 2050 – Paulina Henning-Kloska. Chodzi o zachęcenie mieszkańców do angażowania swoich pieniędzy w odnawialne źródła energii. Projekt uchwały, który proponuje ruch Szymona Hołowni, przewiduje z tego tytułu ulgę. 

 – W sytuacji, w której ktoś przejdzie na czyste źródła energii będzie miał prawo do zwolnienia z podatku od nieruchomości do 5 lat. Jest to taka cegiełka, która samorząd terytorialny może dołożyć do transformacji energetycznej - wyjaśnia Paulina Henning-Kloska- posłanka na Sejm RP, Polska 2050

Z podatku zwolnieni byliby także przedsiębiorcy, którzy przy swoich zakładach pracy stworzą punkty ładowania samochodów elektrycznych. To czy uchwała wejdzie w życiu zależeć będzie teraz od pilskich radnych.

Przedstawiciele Polski 2050 poinformowali również o rozbudowaniu lokalnych struktur. I tak do ruchu Szymona Hołowni przystąpili kolejni samorządowcy - Andrzej Pietrzak – radny powiatu złotowskiego, Damian Dubiel – radny Miasta i Gminy Szamotuły, a także Piotr Halama i Roman Hojan.  

 – To jest moje myślenie, moje myślenie o Polsce, moje myślenie o świecie, moje wartości, jak na przykład stosunek do kościoła.  Więc dla mnie było oczywiste, że chce tu być i działać na rzecz społeczności lokalnej jak i z myślą o przyszłości moich dzieci i wnuków - mów  Roman Hojan – radny Rady Powiatu Szamotulskiego

Przedstawiciele Polski 2050 zaprezentowali także założenia akcji “Poznajmy się”. W jej ramach parlamentarzyści i eksperci związani z ruchem Szymona Hołowni chcą odwiedzić 380 powiatów i rozmawiać z ich mieszkańcami o problemach i pomysłach na Polskę.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group