Fundusze norweskie przyznane

10.07.2021   Autor: Redakcja
263---

Miliony euro dla Piły i Złotowa. Oba miasta jako jedyne z naszego regionu, otrzymały dofinansowanie w ramach Funduszy Norweskich. W przeliczeniu na złotówki, to niemal 16 milionów na każde miasto. 

W przypadku Piły, środki będą przeznaczone na realizację projektu  “Miasto Piła z nową energią”, którego głównym beneficjentem mają być mieszkańcy. 

- Większość pójdzie na poprawę życia mieszkańców - zapewnia Roman Szarzyński, sekretarz gminy Piła.
 
16 milionów trafi również do Złotowa. Dużą rolę w decydowaniu o tym, na co konkretnie zostaną przeznaczone odegrali sami mieszkańcy. W konsultacjach jeszcze podczas składania wniosków, byli bardzo aktywni. 
 
- Złożyli prawie 700 różnych pomysłów, które przekształciliśmy na 30 konkretnych działań i sięgnęliśmy po te środki. I dzisiaj bardzo się z tego cieszymy, bo to urzeczywistnia naszą wizję - mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa.
 
Czyli Złotów Wielkopolskie Zdroje. We wniosku zawarto 3 strategiczne cele: Złotów jako miasto-park wykorzystujące Odnawialne Źródła Energii, oferujące atrakcyjne miejsca pracy oraz lider usług rehabilitacyjno-zdrowotnych w województwie. Wśród konkretnych zadań można znaleźć m.in. montaż paneli fotowoltaicznych na publicznych budynkach, czy budowę tężni solankowej.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group