Rozwód komunikacyjny w Wałczu zakończony

26.06.2021   Autor: Magdalena Lach
568---
Zadecydowała tradycja i sentyment. Wójt gminy wiejskiej Wałcz porozumiał się z miastem i autobusy miejskie wrócą częściowo na trasy wiejskie. Na początek pojadą do Strączna i Szwecji, a od września do kolejnych miejscowości.

- Była to po części potrzeba, ale również gdzieś ten sentyment tych lat wstecznych, mówienie o tym, że przez kilkadziesiąt lat gminę wiejską Wałcz łączyło z miastem właśnie to połączenie komunikacyjne - tłumaczy Jan Matuszewski, wójt gminy Wałcz.

Rozwód komunikacyjny pomiędzy gminą wiejską Wałcz, a Zakładem Komunikacji Miejskiej trwał cztery tygodnie. Przez ten czas autobusy miejskie nie wyjeżdżały poza teren Wałcza. Od poniedziałku to się zmieni. Połączenia ZKM powrócą początkowo na trasy do Strączna oraz Ostrowca i Szwecji. Od pierwszego września autobusy dojeżdżać będą też do Przybkowa i Różewa. Bez zmian w tych miejscowościach kursuje Wałeckie Towarzystwo Przewozowe, które obsługuje komunikacyjnie całą gminę wiejską. Powrót do współpracy z ZKM kosztować będzie gminę 50 tysięcy zł.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group