Piła: dodatkowe pociągi nad morze i południe Polski

16.06.2021   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
843---133
Nowy rozkład jazdy PKP. Wraz z końcem roku szkolnego do stałej oferty przewoźników dołączyły połączenia sezonowe. Najbogatsza jest oferta pociągów w kierunku Bałtyku.

Na pasażerów odjeżdżających ze stacji Piła Główna czeka oferta przede wszystkim pociągów nad morze. Do rozkładu dołącza między innymi TLK Kołobrzeg-Bohumin, który o 5:05 zabierze pasażerów podróżujących na wybrzeże, a o 23:41 odjedzie w kierunku czeskiego Bohumina i Bielska-Białej (pociąg jest rozłączany w Katowicach).

Kolejnym połączeniem w stronę wybrzeża będzie TLK „Bursztyn” z Przemyśla do Kołobrzegu. Z Piły odjedzie o 6.15 nad morze, a na południe kraju o 22:08. Do Przemyśla pojedzie między innymi przez Bydgoszcz, Inowrocław, Łódź i Częstochowę.

Również nad polskie morze pasażerów zawiezie TLK „Gwarek” relacji Katowice-Słupsk, który na czas wakacji zostaje wydłużony do Ustki. W tym kierunku z Piły odjedzie o 10:39, a do Katowic o 17:26.
Dobrze znany pasażerom IC „Bosman” relacji Kołobrzeg-Wrocław, który do tej pory kursował tylko w weekendy, w wakacje będzie jeździł codziennie. Z Piły w kierunku Kołobrzegu odjedzie o 9:09, a do Wrocławia o 19:20. Tylko w weekendy z kolei będzie kursował pociąg TLK „Jamno” z Wrocławia do Ustki. Do Ustki pasażerów z Piły zabierze o 2:48, a do Wrocławia o 14.49.

Dla pasażerów podróżujących do Warszawy ważna informacja: pierwszym bezpośrednim pociągiem dojeżdżającym do stacji Warszawa Centralna jest TLK „Zamojski”, 11:15 z Piły. A o 15:41 odjeżdża TLK „Staszic”. Warto więc mieć na uwadze, że pociąg poranny odjeżdżający z Piły o 6:11, TLK „Noteć” z powodu remontu dworca Warszawa Zachodnia dojeżdża tylko do stacji Warszawa Gdańska.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group