Rząd ogłosił kolejne luzowanie obostrzeń. Czego dotyczy?

02.06.2021   Autor: Redakcja
444---96
Od 6 czerwca zostaną zwiększone limity osób mogących uczestniczyć w weselach i zgromadzeniach publicznych z 50 do 150 osób. Do limitów nie będą wliczane osoby zaszczepione. Zmiany obejmują również transport zbiorowy. Obłożenie autobusów i innych środków transportu zbiorowego wzrosło do 75 proc. pojemności. Warunkiem jest zasłanianie ust i nosa - poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. 

- Dynamika spadków zakażeń jest nadal bardzo wysoka. Jeśli popatrzymy na ostatnie dwa tygodnie, to dynamika spadku zakażeń jest rzędu 44 procent. To o tyle pozytywna wiadomość, ponieważ od maja realizujemy odważny program luzowania obostrzeń, a nie przekłada się to na wzrost liczby zakażeń - powiedział minister zdrowia na konferencji prasowej. 
Do 26 czerwca zostaną przedłużone dotychczasowe obostrzenia z kilkoma wyjątkami. Rząd przywraca możliwość organizacji targów i konferencji i funkcjonowania sal zabaw, które do tej pory były zamknięte. W tych miejscach będzie obowiązywał limit 1 osoby na 15 metrów kwadratowych. 

Ważną zmianą jest podwyższenie limitów uczestników zgromadzeń i imprez np. wesel z 50 do 150 osób, a także wzrost obłożenia autobusów i innych środków transportu zbiorowego do 75% pojemności. 

Obostrzenia na okres wakacyjny rząd ma przedstawić w przyszłym tygodniu. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group