Asta Video Fest

"Wspólnie posprzątajmy Piłę". Wielkie sprzątanie w okolicach Gwdy

31.05.2021   Autor: Redakcja
322---132
Okoliczni mieszkańcy, społecznicy z Klubu Dobrego Klimatu wraz z podopiecznymi Markotu, pracownikami Altvatera i członkami Stowarzyszenia Polska 2050 po raz kolejny przeprowadzili akcję sprzątania Piły. Tym razem sprzątali nadbrzeże Gwdy w rejonie ulicy Młodych. Zebrali ok. 2 ton odpadów. 

- Dobro wraca - mówi Grzesiek Marciniak Jr. z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. -Widzimy to na każdym kroku i w różnorodnych gestach. Pewna pani podarowała naszej koleżance z KDK chwytaki do zbierania śmieci, żeby rozdała je uczestnikom. Dyrektor Zakładu Aktywności Zawodowej oferuje poczęstunek, wspomagają nas podopieczni Markotu, dołączają przechodnie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że odbiór naszej inicjatywy jest pozytywny i że chce w niej uczestniczyć tak wielu mieszkańców.  Uczestnicy sobotniej akcji zebrali około 2 ton odpadów, głównie szklanych butelek, ale były też inne znaleziska: ubrania, buty i elementy wyposażenia mieszkań. Odbiorem i zagospodarowaniem odpadów zajęła się firma Altvater. 
Zgodnie z ustalonym harmonogramem będą się spotykać zwykle w ostatnią sobotę miesiąca, chcąc w tym sezonie uprzątnąć jeszcze park przy Ceglanej w okolicy ul. Bogusławskiego, Zalew Koszycki, lasek przy Mickiewicza i Podlasie.Klub Dobrego Klimatu tworzą społecznicy, firmy, organizacje oraz instytucje, którym zależy na środowisku i czystym otoczeniu. To m.in. Altvater Piła, Grupa Zero Waste, „Jeziorki – Aktywna Wieś”, Studio K2, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, Nadnotecki Instytut UAM w Pile, Pilski Bank Żywności, Powiatowe Centrum Edukacji Ekologicznej, Ruch Obywatelski, Warsztatownia Piła, Współdzielnia i Związek Międzygminny PRGOK.

fot. Altvater Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group