Od dziś nowa rzeczywistość. Zluzowano wiele obostrzeń

28.05.2021   Autor: Redakcja
363---243
Dziś kolejny etap powrotu do względnej normalności. Co się zmieni?  Od 28 maja pójdziemy nie tylko do restauracji. W ramach majowego łagodzenia restrykcji, rząd otworzył już kina, pozwolił barom i restauracjom przyjmować gości w ogródkach. Dziś kolejny etap odmrażania gospodarki. Zmian jest sporo. 

Otwarte restauracji, ale nie tylko
Od 28 maja można zjeść posiłek w restauracji. Wznowienie działalności wewnątrz lokali musi się odbywać w ścisłym reżimie sanitarnym. Oznacza to, że powinien zostać zachowany dystans między stolikami co najmniej 1,5 m oraz obłożenie miejsc nie może być wyższe niż 50 proc. Każdy wchodzący do restauracji musi mieć zakryte maseczką usta oraz nos i może je odsłonić dopiero przy stoliku. W tym dniu wróci również możliwość zorganizowania w lokalu imprezy okolicznościowej takiej jak komunia czy wesele. W wydarzeniach może wziąć udział maksymalnie 50 osób. Do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19. 28 maja zostaną także otwarte siłownie, kluby fitness oraz solaria przy limicie 1 osoby na 15m2. Z okazji ponownego otwarcia pilskie Gym Factory zaproponowało Dni Otwarte. Potrwają od 28 maja do 5 czerwca. Z kolei 29 maja otwarcie nowej hali do MMA. 
Zmiany również w sporcie
Od piątku w imprezach sportowych na świeżym powietrzu może uczestniczyć do 250 osób, a nie jak dotychczas do 150. Poza tym wprowadzono możliwość udziału więcej niż jednej takiej grupy, ale przy zachowaniu 30-minutowego odstępu między pokazami dla nich. Ponadto otwierają się baseny, w tym pilski Aquapark. Wszystkie e-karty abonamentowe oraz e-karnety będą miały wydłużony termin ważności do 8 miesięcy. Maksymalne obłożenie obiektu może wynieść nie więcej jak 50%. W ciągu dnia jedna godzina będzie przeznaczona na dezynfekcję (od 14.00 do 15.00). 

Uczniowie wracają do szkół
Z kolei od poniedziałku 31 maja uczniowie szkół podstawowych i średnich wrócą do nauki stacjonarnej.

opr. News4Media,
fot.: facebook/Molino

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group