Asta Video Fest

Nowa dyrektor biblioteki w Trzciance

11.05.2021   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
259---26
Dla kultury zrezygnowała ze stanowiska zastępcy burmistrza Trzcianki. Mowa o Dominice Wiśniewskiej, która po roku pełnienia obowiązków dyrektora Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury, wygrała konkurs i została dyrektorem placówki.

– Chyba to jest to, co lubię najbardziej. Urząd też, ale myślę, że ta praca w kulturze, działalności kulturalnej szeroko rozumianej, to jest chyba to, co ja najbardziej lubię. No i po tym roku pełnienia obowiązków dyrektora, przywiązałam się do placówki, poznałam ludzi, potencjał - mówi Dominika Wiśniewska, dyrektorka Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance. 
Dlatego Dominika Wiśniewska zdecydowała się na to, aby to właśnie z tą instytucją zawodowo związać się na stałe. Zrezygnowała ze stanowiska zastępcy burmistrza i wystartowała w konkursie, który wygrała. Nowa dyrektor deklaruje położenie nacisku na wielokierunkową działalność kulturalną oraz zaspakajanie potrzeb czytelniczych.

Od grudnia ubiegłego roku Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury jest administratorem Centrum Integracji Społecznej, gdzie mają być realizowane inicjatywy o charakterze społeczno-kulturalno-edukacyjnym, co w praktyce ma oznaczać współpracę z wieloma organizacjami pozarządowymi.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group