Będą dwa punkty szczepień masowych w Chodzieży

02.05.2021   Autor: Mateusz Manthai
---
Dwa punkty szczepień masowych przeciwko COVID 19 powstaną w Chodzieży. Od 4 maja szczepionkę otrzyma każdy, kto wcześniej zarejestruje się za pośrednictwem specjalnie utworzonej infolinii.
 
Wszystko praktycznie mamy gotowe. Punkty są już urządzone. W szpitalu problem był mniejszy, ponieważ pomieszczenia istnieją, musieliśmy je tylko doposażyć. Natomiast w przypadku szkoły przy ulicy Staszica, trzeba było ten punkt utworzyć od podstaw. Skorzystaliśmy tutaj częściowo z pomocy samorządów: gminnych i miast i udało się ten punkt otworzyć. Praktycznie dużą część kosztów poniósł szpital - mówi Krzysztof Szplit, dyrektor Szpitala Powiatowego w Chodzieży.
 
Punkt zlokalizowany w szpitalu powiatowym szczepi już od grudnia ubiegłego roku. Na początek preparat otrzymali pracownicy służby zdrowia oraz nauczyciele, a także seniorzy. Teraz dostaną je pozostali chętni. Szczepionki do tych punktów dostarczy Agencja Rezerw Materiałowych. Preparat dostanie tyle osób, ile dawek zostanie dostarczonych do Chodzieży. Żadna nie może zostać zmarnowana. W przypadku, gdy zarejestrowana osoba nie stawi się na szczepienie, medycy będą mieli prawo podać tę dawkę innej, dorosłej osobie. Podobne punkty powstaną w innych miastach regionu m.in. w Złotowie, czy Lipce oraz w Wałczu. W Pile będzie można się zaszczepić budynku przy Szpitalu Specjalistycznym oraz na stadionie powiatowym przy ulicy Okrzei.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group