Przekroczył dozwoloną prędkość o 82 km/h

15.04.2021   Autor: Redakcja
206---148
Mieszkaniec Piły kierujący motocyklem Yamaha zatrzymany przez złotowską drogówkę. Na liczniku prędkości miał 152km/h, w miejscu w którym można było jechać jedynie 70km/h. 

-Złotowscy policjanci, realizując czynności służbowe na terenie drogi krajowej nr 11, zauważyli w miejscowości Ptusza motocyklista, który dynamicznie przemieszczał się jednośladem marki Yamaha. Dysponując nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator dokonali pomiaru i wtedy na wyświetlaczu pokazała się prędkość 152 km/h. Wynik ten potwierdził, że mężczyzna przekroczył dopuszczalną w tym miejscu prędkość, aż o 82 km/h. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając tym samym kierującemu, wyraźną informację do zatrzymania pojazdu - ralacjonuje podkom. Maciej Forecki rzecznik prasowy złotowskiej policji. 
Podczas interwencji, 40-latek tłumaczył, że zrobiło się ciepło i chciał zrobić sobie wiosenną przejażdżkę. Mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 500 złotych i 10 punktów karnych. 

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o szczególną rozwagę. Dobrym kierowcą nie jest ten, komu wydaje się, że potrafi dobrze jeździć, ale ten, kogo umiejętności przewidywania przewyższają umiejętności jazdy, o tym zdecydowanie zapomniał mieszkaniec Piły, który drogę potraktował jak tor wyścigowy. 

opr. i fot. KPP Złotów

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group