Śmierć kobiety na Zielonej Dolinie. Ruszył proces Huberta K.

08.04.2021   Autor: Redakcja
625---576
W czwartek przed Sądem Okręgowym w Poznaniu rozpoczął się proces 24-letniego Huberta K. z Piły. Jest oskarżony o zabójstwo swojej partnerki w maju ubiegłego roku w jednym z mieszkań na osiedlu Zielona Dolina w Pile. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Tragedia wydarzyła się na początku maja 2020 roku w jednym z bloków na Zielonej Dolinie w Pile. 22-letni wówczas Hubert K. mieszkał tam wraz ze swoją 22-letnią partnerką oraz dwójką dzieci: półtoramiesięcznym i trzyletnim. Podczas zatrzymania przez policję mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. 

Początkowo prokuratura postawiła Hubertowi K. zarzut pobicia, które doprowadziło do śmierci kobiety. Jednak ostatecznie zmieniła kwalifikację czynu na zabójstwo z zamiarem ewentualnym, za co grozi od 8 lat więzienia do dożywocia. -Działając z zamiarem ewentualnym, uderzając wielokrotnie otwarta dłonią i bicie pięścią po głowie pokrzywdzonej, doprowadził do jej śmierci - tłumaczył prokurator Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. W styczniu 2021 roku do Sądu Okręgowego w Poznaniu wpłynął akt oskarżenia w tej sprawie
Jak podaje telewizja WTK Hubert K. w sądzie przyznał się jedynie do pobicia, ale nie do zabójstwa. Odmówił składania wyjaśnień, ma odpowiadać jedynie na pytania swojego obrońcy. 

fot. poglądowa News4Media

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group