Kompromis coraz bliżej?

23.01.2021   Autor: Michał Kępiński
304---97
Spór o Most Krzywoustego w Pile trwa w najlepsze. Obiekt jest w fatalnym stanie i wymaga kompleksowej przebudowy. Remont mógłby kosztować nawet 12 mln złotych. Miasto złożyło propozycję starostwu, by kosztami podzielić się po połowie. Powiat odpowiedź właśnie przygotował

Zarząd powiatu w Pile wyraża wstępną zgodę, co do przekazania kwoty do 1 mln złotych rocznie, począwszy od roku 2021 przez trzy lata. Będzie to przekazywane z puli środków, którą przekazujemy na inwestycje na drogi powiatowe w mieście Pile zgodnie z porozumieniem zawartym między zarządem powiatu w Pile, a prezydentem miasta - mówi Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.
Ekspertyza jaką wykonało miasto wykazała, że most nadaje się do kompleksowej przebudowy lub rozbiórki i wybudowania na nowo. W pierwszym wariancie pozwoliłoby to użytkować obiekt przez następne 15-20 lat, a remont kosztowałby około 5-u mln złotych. Postawienie nowego mostu byłoby ponad dwa razy droższe. Czy odpowiedź powiatu oznacza zakończenie sporu? Tego jeszcze nie wiadomo. Pismo do Urzędu Miasta wpłynęło dopiero dziś i – jak nam powiedziano w urzędzie - zostanie poddane wnikliwej analizie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group