Kto i kiedy będzie się mógł zaszczepić? Od kiedy rejestracja?

13.01.2021   Autor: Redakcja
1018---36
15 stycznia, w nocy z czwartku na piątek ruszy rejestracja. Przybywa też punktów szczepień.

Do końca marca do Polski trafi nieco powyżej 6 milionów dawek szczepionek firm Pfizer i Moderna. Zaszczepionych zostanie tym samym około 3 mln osób. Michał Dworczyk, zapewnił dziś podczas konferencji, że jeśli szczepionki kolejnych firm zostaną dopuszczone do użycia, to wówczas zwiększy się liczba wyszczepianych osób.

- Od 15 stycznia rusza rejestracja osób powyżej 80 roku życia. Tego dnia reszta populacji może zgłosić chęć zaszczepienia - mówił dziś Michał Dworczyk, prezes Agencji Rezerw Materiałowych. 

Na szczepienie można się zarejestrować poprzez:
- infolinia 989,
- e-rejestracja na pacjent.gov.pl,
- osobiście zapisać się w punkcie szczepień.

SPRAWDŹ PUNKTY SZCZEPIEŃ 
Infolinia oraz e-rejestracja ruszą w nocy z czwartku na piątek. Od 15 stycznia otwarta będzie rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 dla osób 80+. Od 22 stycznia otwarta będzie rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 dla osób 70+. Szczepienia tej grupy ruszą 25 stycznia. 

- Od 15 stycznia również wszystkie osoby od 18 do 70 roku życia będą mogły zgłosić swoją gotowość do zaszczepienia się. Bardzo nam zależy, żeby ten proces szczepień nie tylko był realizowany ponad podziałami, ale żeby był transparentny dla każdego obywatela. Chciałbym podziękować wszystkim osobom zaangażowanym od wielu tygodniu w #NarodowyProgramSzczepień i jego przygotowanie. Wkraczamy w niezwykle ważny okres realizacji tego programu, w tej części masowych szczepień - dodawał Michał Dworczyk. 

Miesięcznie liczba szczepień wynikająca z ograniczenia dostaw szczepionek to średnio 1 mln szczepień, a zdolność systemu wynikająca z Narodowego Programu Szczepień to 3,7 mln.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group