Czy na pilskich Koszycach powstanie stacja bazowa sieci komórkowej?

22.12.2020   Autor: Redakcja
703---342
Mieszkańcy osiedla Koszyce w Pile zaniepokojeni planami budowy stacji bazowej telefonii komórkowej. Inwestor ubiega się o pozwolenie na budowę w rejonie ulic al. Niepodległości i Wałeckiej. 

Inwestor wniósł do Starostwa Powiatowego w Pile wniosek o pozwolenie na budowę stacji bazowej telefonii komórkowej sieci P4 Sp. z o.o. Mieszkańcy do jutra, do 23 grudnia mają czas na zgłaszanie swoich uwag do starostwa.

- Mieszkańcy Koszyc mogą zgłaszać swoje uwagi do 23 grudnia do Starostwa Powiatowego w Pile. Jeśli takich uwag nie będzie, procedura najprawdopodobniej zakończy się wydaniem pozwolenia na budowę. Nie mówimy "nie" takim inwestycjom. Uważamy jednak, że powinny być one uzgadniane i konsultowane z mieszkańcami - napisał wczoraj Piotr Głowski, prezydent Piły. 
Do tych słów jeszcze wczoraj odniósł się starosta pilski. 

- Plany budowy masztu telefonii komórkowej na osiedlu Koszyce, która na wniosek inwestora jest aktualnie procedowana w starostwie jest bardzo wnikliwie analizowana, a zdrowie mieszkańców będzie zabezpieczone - napisał Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 

fot. pixabay 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group