Asta Video Fest

8,4 ml zł na koncie Hani. Dziewczynka pojedzie na terapię do USA

22.12.2020   Autor: Redakcja
1020---306
Hania Łączkowska pojedzie na terapię genową. Dzięki zbiórkom publicznym udało się uzbierać ponad 8,4 mln zł. Półtoraroczna dziewczynka choruje na zanik mięśni. 

Kilka dni temu informowaliśmy, że zbiórka pieniędzy na rzecz leczenia Hani stanęła w miejscu. Brakowało wówczas 106 tysięcy złotych. Dziś już udało się uzbierać całą kwotę. 

Dziewczynka cierpi na zanik mięśni. Ratunkiem jest terapia genowa. 

- Będziemy walczyć do końca, bo choć cel wydaje się nierealny, to wierzymy w moc dobrych ludzi, którzy podarują Hani zdrowie. Bez Was nie możemy nawet stanąć do walki z potworem, który zaatakował naszą córeczkę! Dla niej leczenie w USA to jedyna szansa na to, że strach o każdy dzień się skończy, a życie zacznie toczyć się z dala od gabinetów lekarskich, bólu i respiratora. Że Hania będzie mogła zawalczyć ten jeden raz o samodzielność - napisali rodzice Hani na stronie zbiórki. 
Teraz otrzymali na święta od ponad 330 tysięcy ludzi, bo tyle osób dokonało wpłaty, najlepszy prezent jaki mogli sobie wymarzyć. Dzięki nim udało się uzbierać 8,4 mln zł co wystarczy na opłacenie kosztownej terapii. 

Hania wraz z rodzicami mieszka w Niemczech i to w tym kraju odbędzie się leczenie. Już nie musi lecieć do Stanów Zjednoczonych – to druga dobra wiadomość.

Rodzina jest w stałym kontakcie ze szpitalem. Teraz Hanię czekają badania, których wyniki wskażą, czy można zacząć leczenie. Jeżeli wszystko będzie dobrze, po tygodniu zostanie podana jednorazowa dawka leku. Ma to nastąpić pod koniec tego lub z początkiem przyszłego roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group