28-latek usiłował zabić swojego kolegę z pracy

17.12.2020   Autor: Redakcja
196---73
W Pile 28-latek usiłował zabić swojego 46-letniego kolegę z pracy. Został schwytany przez policjantów gdy próbował uciekać z miasta pociągiem. Grozi mu dożywocie. 

-14 grudnia dyżurny pilskiej jednostki otrzymał informację o ugodzeniu nożem mężczyzny, w jednym z mieszkań na terenie Piły. W domu wynajmowanym przez pracowników firmy doszło do awantury, gdzie 28-letni mężczyzna ranił nożem swojego znajomego z pracy. Natychmiast na miejsce zostali zadysponowani policjanci, którzy ustalili że sprawca zabrał swoje rzeczy i uciekł. Z uwagi na poważne obrażenia ręki, pokrzywdzony niezwłocznie trafił do szpitala - relacjonuje mł. asp. Jędrzej Panglisz, rzecznik prasowy pilskiej policji. 
Policja rozpoczęła poszukiwania 28-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego. Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli podejrzanego mężczyznę na terenie dworca kolejowego. Czekał na pociąg. Podczas legitymowania próbował wprowadzić policjantów w błąd co do swojej tożsamości. Podczas dokładnej kontroli mundurowi znaleźli jego dowód osobisty. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany.

Sąd Rejonowy w Pile aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

opr. i fot. KPP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group