Premiera na małym ekranie filmu „Echo”

09.12.2020   Autor: Redakcja
1278---91
To pierwszy krótkometrażowy film fabularny wyprodukowany przez naszą telewizję. Do tej pory obraz został pokazany na 6 festiwalach i w salach kinowych. Teraz czas na telewidzów.

Do tej pory widzowie mieli okazję oglądać filmy o Powstaniu Wielkopolskim wyprodukowane przez naszą telewizję i Stowarzyszenie Edukacji Medialnej i Filmowej.

- Skupialiśmy się przede wszystkim na filmach historycznych, dokumentach fabularyzowanych. Ten film jest stricte filmem fabularnym, krótkometrażowym, ale jednak w stu procentach fabularnym - mówi Paweł Różycki, członek zarządu TV ASTA. 

To postromantyczny dramat psychologiczny, w którym bohaterka po przejściu choroby próbuje wrócić do normalności. Inspiracją dla reżysera były wczesne filmy Romana Polańskiego.

- Ten film tak mocno ewoluował, że od początkowej koncepcji, która była zupełnie inna powstało coś zupełnie innego. Każdy ze współtwórców na kolejnym etapie filmu dodaje coś od siebie - tłumaczy Tomasz Janczar, reżyser i scenarzysta filmu Echo. 

I tak z 5 minut film rozrósł się do 30. W główne role wcielili się Anna Bieżyńska i Robert Gulaczyk znany z dużego ekranu z filmu „Twój Vincent”. Dla aktora to była kolejna twórcza przygoda z tym zespołem.
- Od razu widziałem, że to jest bardzo wartościowy projekt i fajny scenariusz i rola jaką mi Tomek proponował, była dla mnie bardzo ciekawa. Nie grałem czegoś takiego wcześniej - zapewnia aktor Robert Gulaczyk.Film utrzymany jest w konwencji czarno-białej, choć był nagrywany w kolorze.

- Pomimo, że film jest czarno-biały to i tak na postprodukcji następuje jego tzw. kolorowanie i to, że on jest czarno-biały to wymaga od niego odpowiedniego color grading’u - tłumaczy Kamil Januszewski, montażysta filmu Echo. 

Czyli nadanie odpowiedniego charakteru, a tym zajęła się kolorystka z Łódzkiej Szkoły Filmowej. Tam też Echo było udźwiękowione. Efekty tej pracy zobaczymy na antenie TV ASTA w środę o godz. 20.30 i w piątek o godz. 20.00.

Natomiast w pierwszym kwartale przyszłego roku film Echo trafi na platformę Ale Kino+.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group