Asta Video Fest

Niedziela handlowa i zmasowane kontrole sanepidu i policji

04.12.2020   Autor: Redakcja
398---151
W najbliższą niedzielę będzie można zrobić zakupy. Niedziela handlowa nie oznacza jednak, że możemy zapomnieć o obostrzeniach sanitarnych. Sanepid i policja w najbliższych dniach będą kontrolować sklepy.

Policjanci i inspektorzy sanepidu sprawdzają galerie i sklepy wielkopowierzchniowe pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów sanitarnych.

- Kontrole prowadzone będą przez najbliższe kilka dni. W trakcie działań służby sprawdzają, czy klienci zachowują dystans społeczny, stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz w jaki sposób przestrzegany jest przepis dotyczący liczby klientów w sklepach - wymienia podkom. Maciej Forecki, rzecznik prasowy złotowskiej policji. 

Zgodnie z obowiązującymi od soboty przepisami, w galeriach handlowych mogą obecnie przebywać klienci, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego.
- Kluczowym parametrem jest tutaj jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni w sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych i 1 osoba na 10 metrów kwadratowych w sklepach o mniejszej powierzchni. Podczas poruszania się po sklepach jak również w kolejkach pomiędzy klientami istnieje obowiązek zachowania 1,5 metra dystansu społecznego. Osoby muszą pamiętać także o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz o obowiązkowej dezynfekcji - dodaje policjant. 

Za brak maseczki może grozić mandat w wysokości tysiąca złotych. 

fot. KPP Złotów 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group