Pilanka Julianna Rutkowska wicemistrzynią Europy w boksie

02.12.2020   Autor: Redakcja
222---315
Julianna Rutkowska (Sporty Walki Piła) została wicemistrzynią Europy U-16 w kategorii do 63 kg. W finale odbywającego się w Sofii europejskiego czempionatu przegrała z Rosjanką Evą Nikitiną.
Od 25 listopada w stolicy Bułgarii najlepsi młodzi adepci pięściarstwa rywalizują o medale Mistrzostw Europy. W swojej pierwszej walce zawodniczka Sportów Walki Piła Julianna Rutkowska rozprawiła się z Serbką Sarą Skapik. W walce półfinałowej pokonała Ukrainkę Marię Fonotovą. W finale starła się z Rosjanką Evą Nikitiną. Po trzyrudnowym pojedynku wszyscy sędziowie orzekli, że to Rosjanka była w tym starciu lepsza. W związku z tym na szyi pilanki zawisł srebrny medal Mistrzostw Europy.

Jednym z 12 sędziów oceniających walki w Sofii był starosta pilski Eligiusz Komarowski