Ruszy rewitalizacja terenów przy jeziorze Zamkowym

17.11.2020   Autor: Magdalena Lach
272---116
Nowe ścieżki, drzewa i kwiaty oraz budowa placu zabaw i tężni solankowej. Miasto Wałcz chce zrewitalizować teren przy jeziorze Zamkowym. Jest szansa uzyskania na ten cel prawie 4 milionów zł ze środków unijnych.

Powykrzywiane chodniki, zapuszczona zieleń i brak miejsc do rekreacji. Tak wygląda teren przy jeziorze Zamkowym w Wałczu. Teraz pojawiła się okazja, by to zmienić. Miasto złożyło wniosek na dofinansowanie  w ramach projektu „Rewitalizacja terenów zielonych nad jeziorem Zamkowym w Wałczu”. Wniosek przeszedł ocenę formalną. Jest szansa uzyskania prawie 4-milionowego dofinansowania ze środków Mechanizmu Finansowanego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Tu, gdzie teraz jest stary krzywy chodnik, powstanie nowy. Otoczą go klomby i donice kwiatowe. Przybędzie też nowych drzew.
Głównie chodzi o zwiększenie nasadzeń wzdłuż promenady, która rozciąga się od ulicy Brackiej, aż do ulicy Orlej, połączenie tej promenady z placem Wolności, a także wykonanie nowych nawierzchni ciągów pieszo-rowerowych, które mają docelowo też umożliwiać odprowadzanie wody czyli tzw. retencję - tłumaczy Adam Biernacki, zastępca burmistrza Wałcz. 

Projekt ma wymiar ekologiczny. Szczególny nacisk położono na odprowadzanie i oczyszczanie wód opadowych. W planach jest także budowa placu zabaw i tężni solankowej przy promenadzie nad jeziorem Zamkowym.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group