PRGOK unieważnia część przetargu na odbiór śmieci

02.11.2020   Autor: Redakcja
537---216
Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu poznaliśmy oferty firm, które w 2021 roku chcą odbierać śmieci na terenie gmin tworzących związek Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi. Cały związek został podzielony na pięć sektorów. W dwóch z nich oferowana przez odbiorcę cena za wywóz odpadów przekroczyła możliwości finansowe związku. W tych sektorach przetarg unieważniono.

Unieważnienie dotyczy sektora pierwszego obejmującego gminy Drawsko, Krzyż Wielkopolski i Wieleń oraz drugiego, obejmującego gminy Czarnków i Ujście. W tym pierwszym jedyną ofertę złożyła firma Altvater sp. z o.o. z Piły. Zaproponowała cenę 9.231.212,52 zł. Związek z kolei przeznaczył na realizację wywozu odpadów 7.520.280,00 zł. Podobnie rzecz ma się w sektorze drugim. Oferta Altvatera opiewała na kwotę 6.651.673,56 zł, a związek dysponuje kwotą 6.016.224,00 zł. W obu przypadkach można spodziewać się rozpisania kolejnego przetargu.
W pozostałych sektorach wszystkie zaoferowane przez wykonawców kwoty mieściły się w budżecie przewidzianym przez PRGOK. W sektorze trzecim (Białośliwie, Kaczory, Miasteczko Krajeńskie i Wysoka) najkorzystniejszą ofertę złożył Miejski Zakład Usług Komunalnych ze Złotowa. Z kolei w sektorze czwartym (Jastrowie i Krajenka) najtańsza była oferta konsorcjum firm: Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych ze Złotowa i Zakładu Energetyki Cieplnej i Usług Komunalnych sp. z o.o. w Jastrowiu. W ostatnim piątym sektorze obejmującym miasto Piła swoje usługi najtaniej wyceniła firma Altvater sp. o.o. z Piły. 

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group