Asta Video Fest

Zamknięte cmentarze od soboty do poniedziałku

30.10.2020   Autor: Redakcja
500---281
W sobotę, niedzielę i poniedziałek cmentarze będą zamknięte. Poinformował o tym premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej.

Premier podjął decyzję o zamknięciu nekropolii na trzy dni: 31 października oraz 1 i 2 listopada.

- Nie chcemy doprowadzać do ryzyka, aby w skutek odwiedzin na cmentarzu wiele osób poniosło śmierć. Tradycja jest mniej ważna niż życie - powiedział premier Mateusz Morawiecki

- Zgodnie z decyzją Premiera i rządu wszystkie cmentarze w okresie od .31.10. (sobota) do 2.11. (poniedziałek ) będą zamknięte. Oznacza to również zamknięcie wszystkich pilskich cmentarzy. Apelujemy o ograniczenie wszelkich zbędnych aktywności. Powyższa decyzja jest jednoznaczna z wycofaniem zaplanowanych linii specjalnych, które w dniach 31.10 i 1.11. miały kursować na trasie Plac Zwycięstwa - Cmentarz Komunalny. Pozostałe linie autobusowe będą kursować według tradycyjnego rozkładu jazdy - czytamy na stronie Urzędu Miasta Piły. 
We wtorek cmentarze zostaną otwarte.

Mateusz Morawiecki podczas konferencji zaapelował również do seniorów, aby pozostali w domach i ograniczyli kontakty z innymi osobami przez najbliższe dwa tygodnie.

Ponadto decyzją premiera pracownicy administracji publicznej, którzy nie muszą być w miejscu pracy, przechodzą w tryb pracy zdalnej. Premier zwrócił się również do przedsiębiorców, aby także skierowali w miarę możliwości swoich pracowników na pracę z domu. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group