Dofinansowanie do wymiany pieców w Złotowie

28.10.2020   Autor: Jakub Sierakowski
232---103
Czyste powietrze w Złotowie. Na razie na papierze, jednak to może się niedługo zmienić. Właśnie ruszyły zapisy na kolejną edycję programu związanego z wymianą starych, nieekologicznych źródeł ciepła.

 - Program „Czyste powietrze” jest programem rządowym, realizowanym przez wojewódzki fundusz. Po analizie, gdy okazało się, że jest niepopularny wśród mieszkańców miasta, podjęliśmy współpracę, podpisaliśmy porozumienie i przejęliśmy etap pierwszy - formalnej oceny wniosków. Powołałem do życia „Zielone okienko”, w którym mieszkańcy otrzymują bezpośrednią pomoc w przygotowaniu wniosku - wyjaśnia Adam Pulit, burmistrz Złotowa
Dzięki któremu można uzyskać nawet 75 % dofinansowania do wymiany starych kotłów, czy pieców. Program zakłada także termomodernizację budynków. Niezbędne informacje można uzyskać pod podanym numerem telefonu. To nie pierwsza edycja „czystego powietrza” w Złotowie. Przez 2 lat, mieszkańcy złożyli ponad 40 wniosków i otrzymali ponad 200 tysięcy złotych dofinansowania. Złotów planuje także w przyszłym roku wymienić ok. 100 palenisk w lokalach, znajdujących się w centrum miasta.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group