Asta Video Fest

Wystawa olimpijska w Wałczu

25.10.2020   Autor: Magdalena Lach
637---668
Wałeccy Olimpijczycy” to tytuł nowej wystawy, którą otwarto w Muzeum Ziemi Wałeckiej z okazji Dni Olimpijczyka. Wystawa prezentuje pamiątki z Igrzysk, sylwetki olimpijczyków związanych z Wałczem oraz maskotki olimpijskie „Od Monachium do Tokio”.

Jest to wystawa poświęcona wałeckim olimpijczykom, którzy spełniają określone kryteria, czyli albo urodzili się w Wałczu, albo byli z tym miastem długo związani, albo też wyszli z wałeckiej szkoły mistrzostwa sportowego - mówi Magdalena Suchorska, dyrektor Muzeum Ziemi Wałeckiej
I tak można poczytać np. o mistrzu olimpijskim z 1960 roku Zdzisławie Krzyszkowiaku lub o Karolinie Naji, która zdobyła medal olimpijskim w kajakarskie w 2016 roku. Wystawa jest zrobiona w formie komiksu i prezentuje wszystkie letnie igrzyska chronologicznie począwszy od Londynu w 1948 roku, a skończywszy na Rio de Janeiro w 2016 roku. Są tu medale i pamiątki z olimpiad. Na jednej ze ścian muzeum prezentowane są kajaki, którymi pływali wałeccy olimpijczycy. Osobny zbiór tworzy wystawa maskotek olimpijskich z kolekcji dziennikarza sportowego Henryka Grzonki. Wystawę można oglądać do końca stycznia przyszłego roku.

fot. fb/Muzeum Ziemi Wałeckiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group