Pijany kierowca z zakazem prowadzenia ​próbował przekupić policjantów

13.10.2020   Autor: Redakcja
366---41
2 tys. zł łapówki oferował policjantom pijany kierowca. Stawka była wysoka, bo 33-latek nie dość, że miał ponad 2,5 promila to jeszcze miał zakaz prowadzenia pojazdów. 

W minionym tygodniu policjanci dostali informację, że pijany mężczyzna kupił w sklepie kilka butelek alkoholu i próbuje wsiąść za kierownicę.

- Jedna z ekspedientek widząc sytuację nie pozostała obojętna i uniemożliwiła mężczyźnie dalszą jazdę zabierając mu kluczyki od samochodu. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol funkcjonariuszy Posterunku Policji w Wysokiej, który potwierdził całą sytuację. Policjanci przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w jego organizmie z wynikiem ponad 2,5 promila - relacjonuje sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej policji. 
Mężczyzna jadąc do sklepu po alkohol doprowadził do kolizji. Uszkodził bramę wjazdową na teren jednej z posesji.

33-letni mieszkaniec gminy Łobżenica miał ponadto sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

- Mężczyzna chcąc za wszelką cenę uniknąć kary próbował przekupić funkcjonariuszy wręczając im kopertę z zawartością 2 tysięcy złotych, w zamian za odstąpienie od przeprowadzanych czynności - dodaje policjant. 

Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Złotowie zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

fot. KPP Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group