W pilskiej "Budowlance" jedna klasa na kwarantannie

01.10.2020   Autor: Redakcja
839---27
Dziewięć osób zakażonych koronawirusem w powiecie pilskim, w tym jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy uczeń pilskiej "Budowlanki". Jego klasa i wychowawca trafili na kwarantannę. 

Dziś potwierdzono zakażenie u dziewięciu osób, w tym tylko dwie miały objawy zakażenia i to lekarz rodzinny skierował je na testy. 

- Dwie kolejne to osoby zakażone na weselu, które odbyło się 19 września. Dopiero teraz u tych osób wyszły wyniki pozytywne. Wśród zakażonych jest także 15-latek - uczeń jednej z pilskich szkół średnich. W klasie tej do 9 października będzie się odbywać zdalne nauczanie. Kwarantanną objęliśmy w tym przypadku 28 uczniów i wychowawcę klasy - mówi Danuta Kmieciak, dyrektor pilskiego sanepidu. 

Nie ma wskazań by więcej osób objąć kwarantanną. 
- Dyrektor szkoły zapewnił nas, że uczniowie w częściach wspólnych chodzą w maseczkach, a na lekcjach je ściągają. Zajęcia prowadzone są przy otwartym oknie i nauczyciel ma zasłonięte usta i nos - dodaje szefowa sanepidu. 

Z powiatu wałeckiego zakażona jest kobieta w średnim wieku, 54-letni mężczyzna z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego oraz 87-letnia kobieta z powiatu chodzieskiego. Ci zakażeni przebywają w izolacji domowej. 

W sumie do tej pory w regionie odnotowano 309 zakażeń:

- powiat pilski - 155 osób  
- powiat czarnkowsko-trzcianecki - 70 osób 
- powiat chodzieski - 25 osób
- powiat złotowski -14 osób
- powiat wałecki - 45 osób

fot. pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group