Pilscy modelarze z medalami

25.09.2020   Autor: Redakcja
262---61
Reprezentanci Piły z tytułem drużynowego Mistrza Polski w klasie F1A/Std. Tydzień po tym sukcesie, w Turbii koło Stalowej Woli, wzięli udział w zawodach zaliczanych do Pucharu Polski - 18. już edycji Memoriału Romana Strabużyńskiego.

Zawody rozgrywane były we wszystkich klasach między innymi w klasie szybowców F1A tzw.  otwartej oraz F1A/ Std.  Pilanie zdominowali zawody w kategoriach szybowców. Pomimo osłabienia (Darek Stężalski – kontuzja) klasę otwartą wygrał Kuba Jaraszewski. W klasie standard, pilan było więcej, ale latali pechowo (Lewandowski rozbił model), ale i tak dwóch z nich wylądowało na podium. Wygrał Hubert Niezborała, Jan Katzban był trzeci .
Modelarze z Pilskiego Klubu Modelarzy Lotniczych – Aeroklubu Ziemi Pilskiej przywieźli również medale z 85. Mistrzostw Polski klasy F1A,B,C, które odbyły się Podlodowie woj. Lubelskie. Brali udział w klasie szybowców F1A – tej najbardziej obsadzonej (42 zawodników) i spisali się wyśmienicie. Wygrał Dariusz Stężalski z maksymalną ilością punktów po dogrywce z ubiegłorocznym Mistrzem Polski Michałem Śliwińskim z Aeroklubu Podkarpackiego. Na tych zawodach pilanie zdobyli również brązowy medal w klasyfikacji zespołowej.