Diecezjalne Spotkanie Młodych w Skrzatuszu

19.09.2020   Autor: Redakcja
710---
W ten weekend odbywają się uroczystości w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Do świątyni zjadą wierni na Diecezjalne Spotkanie Młodych. Z uwagi na panujące obostrzenia epidemiczne wydarzenie będzie miało skróconą formę.

- Na tegorocznej pielgrzymce będziemy prosić Boga o opiekę nad nami w tym trudnym czasie, o powstrzymanie epidemii, o zdrowie dla wszystkich chorych, o wiarę, nadzieję i miłość dla nas i naszych rodzin. Tak jak Maryja była blisko ze swoim Synem przez całe Jego ziemskie życie, również i my chcemy być blisko Pana - pisze w liście biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Edward Dajczak

W sobotę do Sanktuarium przyjedzie młodzież z całej diecezji. Tematem przewodnim będzie przesłanie "Eucharystia jest autostradą do nieba". Słowa te pozostawił po sobie zmarły Carlo Acutis. Młody chłopak zostanie ogłoszony błogosławionym przez papieża Franciszka w październiku.
 

Program sobotni: 

  • 16.00 wniesienie Piety, powitanie przez bp. Edwarda Dajczaka
  • 16.15 koncert ewangelizacyjny - Diakonia Muzyczna "Tyle dobrego" 
  • 16.45 konferencja Antonii Acutis - mamy Sługi Bożego Carla Acutisa (Miała być obecna osobiście, ale ze względu na pandemię, nie będzie mogła przyjechać. Konferencja zostanie nagrana i odtworzona lub odbędzie się łączenie na żywo)
  • 17.30 modlitwa do Matki Miłości Zranionej i Naszej Nadziei z intencjami młodych
  • 18.00 uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem bp. Edwarda Dajczaka

W niedzielę odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka. Eucharystia rozpocznie się o godz. 12:00 i będzie transmitowana na żywo w Telewizji Asta.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group