Asta Video Fest

Wyłudził z firmy ubezpieczeniowej 21 tys. zł

09.09.2020   Autor: Redakcja
733---189
W ciągu kilku lat zgłosił 13 szkód majątkowych na kwotę ponad 21 tys. złotych. Okazało się, że część z nich była fałszywa. 30-latek z powiatu pilskiego wyłudzał w ten sposób odszkodowania od jednej z państwowych firm ubezpieczeniowych. 

- W wyniku przepięć spowodowanych wyładowaniami atmosferycznymi i burzami w domu "pechowca" kilkukrotnie na przestrzeni paru miesięcy miało dojść do uszkodzenia sprzętu elektronicznego m. in. telefonów komórkowych, laptopa, telewizora. Wątpliwości budziły również zgłoszone zalania innych sprzętów domowych - informuje mł. asp. Jędrzej Panglisz, rzecznik prasowy pilskiej policji. 

Funkcjonariusze ustalili, że część zgłoszeń była fikcyjna. Mężczyzna powtarzał wciąż ten sam schemat: nie okazywał ubezpieczycielowi uszkodzonego sprzętu, tłumacząc, że jest on w serwisie.
- W ostatnim czasie mężczyzna zgłosił uszkodzenie drona. Policjanci podczas przeszukania mieszkania znaleźli sprawne urządzenie. Dron był szykowany na sprzedaż. W ten sposób policjanci udaremnili wypłatę kolejnego fikcyjnego odszkodowania na kwotę ponad 3 tys. złotych - dodaje rzecznik. 

30-latek z powiatu pilskiego w sumie wyłudził ponad 13 tys. złotych. W tej sprawie usłyszał łącznie 8 zarzutów. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group