Caritas utworzył nowe mieszkania chronione w Wałczu

30.08.2020   Autor: Magdalena Lach
1012---107
Nowa placówka charytatywno-opiekuńcza powstała w Wałczu. W starej kamienicy powstały mieszkanie chronione, świetlice i gabinety specjalistyczne. Pomysłodawcą i opiekunem przedsięwzięcia jest Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

W tym miejscu jeszcze cztery lata temu kompletnie zniszczona kamienica. Caritas z Koszalina przejął budynek i powstała tu „Rodzinna Kamienica”, czyli azyl dla potrzebujących.

- Będzie świadczona pomoc dla samotnych mam, dla kobiet, które znajdą się w kryzysie, będą doświadczać różnych doświadczeń, gdzie trzeba będzie wesprzeć od strony psychologicznej, terapeutycznej - wyjaśnia ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiejKamienica przy ul. Okulickiego przeszła gruntowną przemianę. Na parterze znajdują się poradnie, gabinety i sala konferencyjna. Na piętrach są pokoje z ogólnodostępną łazienką i kuchnią.
- Mamy mają tu zapewnione oprócz żywności i środków higienicznych praktycznie wszystko. Czyli mogą korzystać ze wszystkiego co tutaj jest -mówi Jolanta Sankowska, kierownik placówki charytatywno-opiekuńczej Caritas w Wałczu

Placówkę oficjalnie otwarto w czwartek, a już dziś wprowadziły się pierwsze podopieczne. To azyl przeznaczony do kobiet, ale nie tylko. Schronienia może tu szukać każdy, kto znajdzie się w finansowych lub prawnych tarapatach. Także samotni seniorzy mogą tu przyjść spędzić czas. 

- Jakaś oferta dla ludzi starszych spędzenia dziennego tego czasu, to jest naprawdę bardzo potrzebne w tym rejonie i bardzo znacząca, ważna propozycja - dodaje bp Edward Dajczak, biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

Wartość wałeckiej inwestycji wynosi 1,2 mln zł, z czego 800 tys. zł. To fundusze europejskie z urzędu marszałkowskiego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group