Pilski półmaraton tym razem bez rangi Mistrzostw Polski

21.08.2020   Autor: Michał Kępiński
---

Mistrzostwa Polski w półmaratonie tym razem nie odbędą się w ramach pilskiego Półmaratonu Signify. W tym roku najszybszych zawodników w kraju na tym dystansie wyłoni inny bieg. Ma to związek ze zmianą terminu pilskiego półmaratonu.

 

Przełożyliśmy datę półmaratonu na 25 października licząc, że może ministerstwo zdrowia i ministerstwo sportu da zgodę, żeby co najmniej tysiąc biegaczy mogło stanąć na starcie i pobiec z oczywiście zachowaniem tych wszystkich reguł. Przekładając termin naszego biegu na październik, Polski Związek Lekkiej Atletyki nie zgodził się na to, żeby mistrzostwa, były w październiku już po Mistrzostwach Świata więc automatycznie ja poinformowałem PZLA, że nie jesteśmy w stanie 6 września przeprowadzić Mistrzostw Polski i zostały przeniesione do Bydgoszczy - tłumaczy organizator Półmaratonu Signify Piła Henryk Paskal.

Półmaraton Signify odbywał się w randze Mistrzostw Polski w półmaratonie od kilku lat. W tym roku Polski Związek Lekkiej Atletyki nie może czekać na wyłonienie najlepszych zawodników w kraju do 25 października, bo zawody miały być kwalifikacjami do Mistrzostw Świata w Półmaratonie, które odbędą się w Gdyni 17 października. W związku z panującą pandemią koronawirusa i reżimem sanitarnym organizatorzy podkreślają, że nie byliby w stanie przeprowadzić biegu we wrześniowym terminie. Henryk Paskal liczy, że już pod koniec października będzie zgoda na udział w półmaratonie 1000 biegaczy. Wstępnie podczas Półmaratonu Signify zawodnicy na trasę wyruszaliby w 4 turach po 250 biegaczy. Inaczej zorganizowane będą punkty odżywania i dekoracja medalowa. Na oficjalnie stronie zawodów trwają zapisy. Na liście startowej jest obecnie prawie 1200 osób. Rekord frekwencji pilskiej imprezy osiągnięty w 2018 roku wynosi 3825 zawodników.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group