Studenckie życie na wyciągnięcie ręki!

20.08.2020   Autor: Redakcja
2227---996

Jaki kierunek studiów wybrać? Medyczne, inżynierskie, ekonomiczne, a może coś dla humanistów? Przed maturzystami niełatwy wybór. Kolejne znaki zapytania dotyczą praktyczności kształcenia i szans zatrudnienia, pomocy stypendialnej, możliwości wymiany międzynarodowej, dodatkowych szkoleń czy połączenia pracy zawodowej z nauką.

Odpowiedzi na te pytania ma Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile, która od 20 lat kształci profesjonalne kadry naszego regionu i doskonale zna na potrzeby studentów oraz oczekiwania rynku pracy.

EKONOMIŚCI I HUMANIŚCI NA START
Wachlarz możliwości wyboru kierunku studiów jest ogromny. Przyszli ekonomiści mają do wyboru studia na jednej z kilku specjalności, które otwierają: rachunkowość i skarbowość oraz zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Tegoroczną nowością są również, od dawna wyczekiwane, studia magisterskie na: ekonomii menedżerskiej lub rachunkowości i doradztwie finansowym.
Również humaniści mogą liczyć na dobre perspektywy zawodowe w dziedzinach, w których czują się najpewniej. Do wyboru mają kierunek filologia m.in. z lingwistyką stosowaną oraz językiem angielskim w biznesie i zarządzaniu.

Ci, którzy swoją przyszłość wiążą z działalnością na rzecz ludzi, odnajdą się na kierunku praca socjalna – zarówno na poziomie licencjackim, jak i magisterskim. Na kierunku tym studiować można m.in. coaching i mentoring, czy interwencję kryzysową z elementami terapii.
Na humanistów czeka jeszcze nowość w studenckiej ofercie – kryminalistyka z kryminologią, która przeznaczona jest nie tylko dla osób już zawodowo powiązanych z tematyką, ale także dla tych, którzy dopiero zamierzają związać się zawodowo z policją, służbą celną, sądową czy strażą graniczną. Na tym kierunku studenci poznają m.in. zagadnienia medycyny sądowej, nauczą się wykorzystywania wiedzy prawnej w postępowaniu dowodowym, poznają struktury organizacyjne i sposoby funkcjonowania instytucji bezpieczeństwa oraz prewencji kryminalnej.

PROFESJONALNE KADRY MEDYCZNE
Uczelnia dysponuje imponującym sprzętem dla kształcenia studentów na kierunkach medycznych. Nowoczesne Centrum Symulacji Medycznych, to miejsce, gdzie studenci pielęgniarstwa doskonalą swoje umiejętności w pracowniach przypominających autentyczne sale szpitalne. Ćwiczenie skomplikowanych przypadków medycznych na elektronicznych pacjentach i wielu innych nowoczesnych sprzętach, pozwala, zagwarantować im doskonałe kształcenie w warunkach klinicznych. Z kolei Centrum Fizjoterapii, to miejsce, w którym swoje umiejętności doskonalą studenci fizjoterapii. W Centrum znajdują się m.in. pracownie do laseroterapii, magnetoterapii, hydroterapii oraz jedyna w północnej Wielkopolsce kriokomora. Świetna baza dydaktyczna czeka również na studentów ratownictwa medycznego, którzy do dyspozycji mają uczelnianą karetkę pogotowia, dzięki czemu, już na etapie studiów, mogą świetnie przygotować się do pracy w wymagających warunkach. Proces kształcenia ratowników wspiera także nowoczesny system wirtualnych symulacji medycznych.
Równie specjalistyczne pracownie mają studenci kosmetologii. Trzyletnie studia na kierunku kosmetologia, to ogromna dawka wiedzy, oparta na najnowszych osiągnięciach nauk medycznych. Dzięki wykładom i ćwiczeniom z kadrą lekarzy różnych specjalności, studenci doskonale wiedzą, jak pomóc skórze zmienionej chorobowo, jak właściwie odczytywać składniki kosmetyków i dermokosmetyków, jakie zabiegi z wykorzystaniem najnowszych technologii zastosować.

INŻYNIERSKA EKSTRAKLASA
Doskonałe przygotowanie do wejścia na rynek pracy, profesjonalna wiedza połączona z praktyką – to najlepsza wizytówka kierunków technicznych. Inżynierowie są grupą najbardziej poszukiwaną na rynku pracy, a ich perspektywy zawodowe są niezwykle obiecujące. Warto więc rozważyć wybór jednego z czterech kierunków: budownictwa, elektrotechniki, mechaniki i budowy maszyn oraz transportu. Co ważne, studia te coraz częściej wybierają panie, które doskonale odnajdują się na rynku pracy. Ogromnym atutem tych kierunków jest program studiów dualnych, dzięki którym studenci mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności w jednej z 40. firm, otrzymując wynagrodzenie.
Baza dydaktyczna kierunków inżynierskich wzbogacana jest każdego roku. Jeszcze w 2020 r. otwarty zostanie budynek, w którym pojawi się nowoczesne laboratorium inżynierii produkcji, pracownia technologii prac załadunkowych, laboratorium silników i metrologii, pracownia wytrzymałości materiałów. Nowa linia diagnostyczna na stacji kontroli pojazdów to prawdziwe rozwiązania XXI wieku, które umożliwiać będzie wizualizację stanu poszczególnych układów pojazdu.

Dodatkowo Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile od kilku lat prowadzi bardzo popularną formę bezpłatnych, wieczorowych studiów inżynierskich. Dzięki nim połączenie pracy z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych nie stanowi żadnego problemu.

II tura rekrutacji on-line na studia stacjonarne i niestacjonarne potrwa do 16 września. Wszystkie informacje znaleźć można na stronie www.puss.pila.pl

Przeczytaj więcej o: puss piła,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group