Asta Video Fest

Pocisk do granatnika typu Panzerfaust wykopali budowlańcy

12.08.2020   Autor: Redakcja
552---606
Pocisk do granatnika typu Panzerfaust z czasów II wojny światowej, wykopali pracownicy w trakcie prac ziemnych na ulicy Sikorskiego w Czarnkowie. Do czasu przyjazdu saperów znalezisko zabezpieczali policjanci.

Budowlańcy telefonicznie poinformowali policję o tym, że podczas prac ziemnych wykopali pocisk do granatnika typu Panzerfaust. Policjanci zabezpieczyli niewybuch i powiadomili żołnierzy patrolu saperskiego z jednostki wojskowej w Złocieńcu. Saperzy zabrali pocisk na poligon, gdzie został zdetonowany
- Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno pod żadnym pozorem dotykać, ani tym bardziej przenosić czy rozbrajać. Miejsce, w którym znaleziono niebezpieczny przedmiot, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów - przypomina asp. Karolina Górzna-Kustra, rzeczniczka czarnkowskiej policji. 

fot. KPP Czarnków 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group