Były dom dziecka na sprzedaż?

11.07.2020   Autor: Mateusz Manthai
957---261
Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Rodzina w Szamocinie ma zostać przeniesiona. Decyzja to skutek likwidacji Domu Dziecka w tym mieście.

Na przełomie lipca i sierpnia powiat chodzieski zostanie właścicielem budynku dawnego domu dziecka w Szamocinie. Zabytkowy gmach sąsiaduje z innym obiektem. W nim siedzibę ma Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Rodzina. Oba budynki położone są na jednej działce, a ich utrzymanie jest bardzo kosztowne. W związku z tym powiat zaproponował przeniesienie „Rodziny” w inne miejsce a budynki chce wystawić na sprzedaż.

 - Dom dziecka działał na 30 wychowanków. Natomiast wszystkie placówki opiekuńczo-wychowawcze do końca bieżącego roku muszą być na 14 wychowanków. Z budynku przeniesiono dzieci do innej placówki - mówi Katarzyna Ścigała, dyrektor Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Szamocinie

Mowa o nowej placówce w Studźcach koło Margonina. Trafiło tam kilkanaście dzieci z domu dziecka w Szamocinie. 8 dzieci z „Rodziny” wciąż czeka na przeniesienie w inne miejsce. Na ten moment włodarze powiatu nie znaleźli odpowiedniego miejsca, gdzie można byłoby ulokować pozostałych podopiecznych.


- Poszukujemy obiektu, który nadawałby się do obejrzenia i do zaakceptowania czy spełnia warunki, bo przy takich placówkach tych warunków trochę jest. Począwszy od tych architektonicznych, socjalnych a skończywszy na przeciwpożarowych -dodaje Mirosław Juraszek, starosta chodzieski

Mirosław Juraszek uważa, że za uzyskane ze sprzedaży obiektów pieniądze można będzie wydzierżawić, kupić lub nawet wybudować nową placówkę. Miałaby pomieścić 14 osób.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group