Wodociągowe rewolucje za 36 milionów

03.07.2020   Autor: Jakub Sierakowski
259---385
Wodociągowe rewolucje za 36 milionów. W Złotowie wymienione i wybudowane zostanie kilkanaście kilometrów sieci wodociągowo-kanalizacyjnej. A na terenie oczyszczalni ścieków trwa właśnie kapitalny remont oraz budowa nowych obiektów.
- W tej chwili zostały wymienione praktycznie wszystkie urządzenia na nowe ponieważ stare pracowały bez przerwy od 1996 r. Zmodernizowano wszystkie obiekty budowlane, dobudowano nowe obiekty, których wcześniej nie było, jak np. kotłownia olejowa. Wyremontowano wszystkie zbiorniki i oczywiście zostaną wyremontowane również ciągi piesze i chodniki oraz oświetlenie całego obiektu - wymienia Edyta Iwańska, prezes MWiK w Złotowie. 

Modernizacja oraz zwiększenie przepustowości oczyszczalni to koszt niemal 29 milionów złotych. Oprócz tego obiektu, w ramach projektu „uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej” w Złotowie, wybudowano sieć kanalizacyjną na ul. Kresowiaków. Duże prace odbędą się na Starym Mieście. Tam MWiK wymieni 10 km sieci wodociągowej i ok 3 km sieci kanalizacyjnej.

Modernizacja oczyszczalni oraz wymiana sieci w centrum to łącznie 36 milionów złotych, z czego 18 milionów to dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Pierwotnie koniec prac zaplanowano na grudzień, jednak ze względu na pandemię, ten termin najprawdopodobniej zostanie wydłużony o ok. 3 miesiące.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group