Skwer Pawła Adamowicza w Pile? Piechowiak mówi: nie

30.06.2020   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
653---103
Grzegorz Piechowiak przedstawił swoje stanowisko wobec uchwały, którą ma podjąć dzisiaj pilska Rada Miasta. Dotyczy ona nadania imienia Pawła Adamowicza skwerowi położonemu pomiędzy restauracją Molino a hotelem Gromada, wzdłuż rzeki Gwdy.

- Zawsze w latach ubiegłych gdy rozmawialiśmy o nadawaniu imion, pojawiała się dyskusja, czy patron powinien być jakoś z Piłą związany, czy to był ambasador Piły – mówi Grzegorz Piechowiak. - Dzisiaj jesteśmy w sytuacji, że w przededniu kampanii wyborczej Piła ma nadać imię tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.

Jednocześnie zapewnia, że potępia to, w jakich okolicznościach Paweł Adamowicz stracił życie.
- Pytanie jednak, czy powinniśmy na terenie całego kraju honorować osoby, które nie są związane z naszym regionem – kontynuuje.

Za ordynarne wykorzystanie tego do celów politycznych uważa fakt, że wspomniany skwer ma zostać jutro otwarty przez Rafała Trzaskowskiego.

- W mojej ocenie to wykorzystanie do kampanii wyborczej – stwierdza. Grzegorz Piechowiak, nie zgadza się również z argumentacją, że dwóch prezydentów miast uczci pamięć zmarłego tragicznie samorządowca.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group