Złotowski TBS buduje 14 nowych mieszkań

18.06.2020   Autor: Jakub Sierakowski
777---243
TBS buduje kolejne mieszkania. W Złotowie powstanie 14 nowych lokali na ul. Sienkiewicza. Przed komisją rozpatrującą wnioski trudne zadanie - chętnych jest aż 3 razy więcej.

W tym roku mija 25 lat od czasu, gdy Towarzystwo Budownictwa Społecznego pojawiło się w Polsce. Pomimo upływu ćwierćwiecza, mieszkania przez nie budowane cieszą się dużym zainteresowanie, także w Złotowie. Powód jest prosty - dużo niższe koszty użytkowania.

- Wiele osób nie stać na to, żeby wziąć kredyt na zakup własnego mieszkania, czy domu, w kwocie kilkuset tysięcy, ale są w stanie poradzić sobie z zabezpieczeniem tej kwoty - mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa. 

W nowych budynkach TBS-u czynsz ma wynosić niecałe 12 złotych za m2. Potrzebny jest także wkład własny, w zależności od metrażu mieszkania od 35 do 60 tysięcy. Ogółem, po oddaniu do użytków lokali przy Sienkiewicza, TBS będzie dysponował 100 mieszkań.
- Na początku określiłem potencjał złotowskiego TBS-u na ok 200-250 lokali, żeby zaspokoić potrzeby gminy miejskiej Złotów. I podtrzymuję to. Zresztą widać to we frekwencji w naborze - przekonuje Przemysław Pająk, prezes TBS w Złotowie. 

Budowa ma zakończyć się niemal równo za rok. Mieszkańcy będą mogli wprowadzać się jesienią 2021. Wybierze ich komisja, która będzie brać pod uwagę m.in dochód, miejsce zamieszkania, czy obecność osób niepełnosprawnych w rodzinie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group