„Echo” - najnowszy film TV ASTA na festiwalu w Padwie

12.06.2020   Autor: Artur Maras
759---99
„Echo” - najnowszy film TV ASTA na międzynarodowym festiwalu. Produkcja z Robertem Gulaczykiem pojedzie jesienią na pokaz do włoskiej Padwy. Tam powalczy jako jedyny obraz z Polski o zwycięstwo wraz z kilkudziesięcioma innymi filmami ze świata. 

- Film "Echo" będzie pokazywany podczas czternastego River Film Festival w Padwie. Bardzo nas to cieszy bo to międzynarodowa premiera tego projektu. Film w całości zrealizowany w Pile. Cieszymy się, że produkcje TV ASTA i Stowarzyszenia Edukacji Medialnej i Filmowej opuszczają nasz kraj i wędrują już po Europie. To pierwsze tego typu wyróżnienie w historii telewizji - mówi Tomasz Janczar, reżyser filmu „Echo”. 

Film musiał najpierw jednak zdobyć uznanie kilkuosobowej międzynarodowej komisji. Rywalizował z kilkuset innymi filmami ze świata, by dostać się do konkursu głównego.


Echo to czarno-biały dramat psychologiczny. Wszystkie sceny powstały w Pile. W główną rolę wcieliła się aktorka filmowa i teatralna Anna Bieżyńska. Partneruje jej Robert Gulaczyk, znany z nominowanego do Oscara filmu Twój Vincent. Za kamerą stanął Tymon Tykwiński autor zdjęć dwóch filmów o Powstaniu Wielkopolskim realizowanym przez TV ASTA.

Nasza produkcja trafiła także do katalogu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group