Na obwodnicy Wałcza w ciągu S10 ruszą roboty drogowe

04.06.2020   Autor: Redakcja
282---130
Firma PORR dokończy roboty na trasie głównej obwodnicy Wałcza w ciągu drogi ekspresowej S10. W środę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie podpisała umowę z tą firmą na kwotę  87,3  mln złotych.

PORR w ciągu tygodnia dostanie plac budowy. Wykonawca będzie miał pięć miesięcy na realizację prac. Jest to druga po podpisanym w ubiegłym tygodniu kontrakcie na roboty mostowe umowa na dokończenie robót na obwodnicy Wałcza po poprzednim wykonawcy.
 
- Na większości obwodnicy pozostała do wykonania ostatnia warstwa nawierzchni, natomiast na fragmencie pomiędzy węzłami Wałcz Zachód i Wałcz Północ są to również niższe warstwy bitumiczne. Na początkowym odcinku obwodnicy zostaną również wykonane brakujące elementy odwodnienia. W ramach zamówienia zostanie wykonana część brakujących robót przy obiektach mostowych w ciągu obwodnicy -  mówi Mateusz Grzeszczuk, rzecznik GDDKiA w Szczecinie. 
Inwestycję realizowała wcześniej firma Energopol Szczecin, która wstrzymała prace po osiągnięciu​ ponad 80 proc. zaawansowania robót. W związku z tym w połowie października 2019 roku GDDKiA w Szczecinie odstąpiła od umowy z winy wykonawcy.

- Niezwłocznie rozpoczęła się inwentaryzacja placu budowy i jeszcze w grudniu ubiegłego roku został ogłoszony pierwszy przetarg na dokończenie robót. Dalsza realizacja inwestycji została podzielona na mniejsze przetargi według asortymentów pozostałych do wykonania prac. Sukcesywnie są rozstrzygane kolejne przetargi i zawierane umowy z nowymi wykonawcami - dodaje rzecznik. 

Udostępnienie obwodnicy do ruchu planowane jest do końca 2020 roku. 

fot. GDDKiA w Szczecinie 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group