Wsparcie dla DPS-ów

24.05.2020   Autor: Artur Maras
777---182
Lokalni przedsiębiorcy wspierają Domy Pomocy Społecznej. Na apel posła Krzysztofa Czarneckiego z Prawa i Sprawiedliwości odpowiedziało kilkanaście firm z regionu. Za pieniądze przez nich przekazane kupiono m.in. niezbędne środki ochrony osobistej.


- Taka idea się zrodziła i to się sprawdza także środki finansowe są przekazywane na zakupy sprzętu medycznego ale także maseczki, fartuchy, rękawice, płyny są dostarczane i tutaj te gest wskazuje na to, że zabezpieczenie placówek się poprawia a pokazujemy też, że można zawsze wspierać przez polskich przedsiębiorców te ośrodki, które taka pomoc potrzebują - mówi Krzysztof Czarnecki,  poseł na Sejm RP, PiS.


Pracownicy i podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Trzciance otrzymali kilkaset sztuk maseczek, przyłbic, fartuchów i płyn do dezynfekcji. W placówce przebywa niemal setka chorych i siedemdziesięciu pracowników. Podobne wsparcie trafiło już także do DPSu w Wieleniu. Poseł Czarnecki chce, aby pieniądze ze zbiórki, a w samym powiecie czarnkowsko-trzcianecki jest to niemal 300 tys. zł. pozwoliły na zakup niezbędnych środków ochrony osobistej dla każdego Domu Pomocy Społecznej w Północnej Wielkopolsce. Do akcji cały czas mogą przyłączać się lokalni przedsiębiorcy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group